video reklama.

Ako využiť online video pre vašu reklamu?

Video je najhorúcejšou vecou na internete. Ak plánujete využiť marketing pre svoju stránku alebo blog, stále ste tak trochu pozadu. Dnes všetci hovoria o videu… a pozerajú video! A majú na to dobrý dôvod. Je zábavné, dá sa jednoducho nájsť a konzumovať. Zároveň zapája jeho divákov do diania tak, ako to textové informácie nedokážu. Je možné ho využiť aj pre marketing?

Oblasť videa na internete sa rozrastá neuveriteľným spôsobom každý deň a nejaví známky spomalenia či únavy. Ako uvádza najväčší hráč v tejto oblasti – známy video server YouTube, ľudia pozerajú 2 miliardy videí každý deň. Okrem toho, každú minútu pribudnú nové videá v celkovej dĺžke 24 hodín… A to je len YouTube.

V súvislosti so spomenutým narastá medzi užívateľmi na internete trend, kedy títo uprednostňujú stránky ponúkajúce video obsah pred tými, ktoré takýto obsah neponúkajú. Video reklama a video marketing je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí. To znamená, že vaša konkurencia používa video, aby vám zobrala návštevníkov. A pravdepodobne sa jej to aj darí.

Video reklama:

Video reklama je, na rozdiel od video marketingu, forma platenej propagácie, kedy je napríklad do spravodajského videa vložený reklamný spot alebo textová reklama s možnosťou prejdenia na propagované stránky. Takáto forma reklamy je poskytovaná na väčšine video stránok ako napríklad YouTube, na ktorom je možné inzerovať prostredníctvom programu Google AdWords, alebo slovenské Vii, ktoré zobrazuje reklamu prostredníctvom systému ETARGET. Video reklamu je možné okrem toho umiestniť aj na rôzne spravodajské servery alebo blogy, ktoré poskytujú svojim čitateľom vlastný video obsah.

Video reklamu môžeme teda rozdeliť na dva hlavné typy:

 • Lineárna video reklama – Inzerát je zobrazený celoplošne v okne videa bez obsahu videa
 • Nelineárna video reklama – Inzerát je zobrazený počas prehrávania obsahu videa

Bežné formáty lineárnej reklamy sú:

 • Pre-roll – Inzerát je prehrávaný pred obsahom videa
 • Mid-roll – Inzerát je prehrávaný počas obsahu videa
 • Post-roll – Inzerát je prehrávaný po obsahu videa

Nelineárna reklama sa používa ako vrstva nad obsahom videa, s ktorou môže užívateľ interagovať počas prehrávania obsahu videa. Bežné formáty nelineárnej reklamy sú:

 • Textový inzerát
 • Grafický inzerát
 • Interaktívna video vrstva

Výhody video reklamy:

Hlavná výhoda video reklamy je, že ľudia veľmi radi pozerajú zaujímavé videá. Ak dokážete svojim inzerátom upútať ich pozornosť a inzerát bude relevantný voči téme a obsahu videa v ktorom sa zobrazí, je veľmi pravdepodobné, že budete mať úspech. Okrem toho, ľudia radi pozerajú videá, je ich stále viac a počet zhliadnutých videí rastie zo dňa na deň. To predstavuje obrovskú audienciu, ktorá môže vidieť vaše inzeráty. Lineárna video reklama sa nedá preskočiť, užívatelia sú tak takpovediac nútení vaše inzeráty vidieť. Je preto veľmi dôležité, aby neboli príliš dlhé, boli relevantné voči obsahu videa a pokiaľ je to možné aby obsahovali nejaký interaktívny prvok, ktorý ich bude nabádať a dá im možnosť dozvedieť sa o vašej ponuke viac, ak budú chcieť.

Rovnako ako ostatné formáty, aj video reklama má svoje problémy. Vzťahujú sa najmä na lineárny typ reklamy a sú to predovšetkým tieto:

 • Reklama musí byť krátka (do 15 sekúnd)
 • Vysoké náklady na tvorbu a nákup médií
 • Problematické vyhodnocovanie a meranie štatistiky úspešnosti

V prípade nelineárnej video reklamy môžu nastať problémy najmä pri vyhodnocovaní úspešnosti a s tým súvisiacej štatistiky. Pri veľkých video serveroch ako je YouTube sú tieto problémy minimálne. Objaviť sa môžu najmä pri malých poskytovateľoch tejto formy reklamy. Lineárny reklamný spot prehraný pred začiatkom, počas alebo po skončení originálneho videa je drahšia varianta. Ak vám stačí textová reklama zobrazená v spodnej časti videa s odkazom na váš web, budú náklady podstatne nižšie.

Zásady pre úspešnú video reklamu:

Ako môže inovatívny prístup priniesť úspech na poli video obsahu? Ako je možné vytvoriť úspešnú online kampaň v internetových video médiách? A aké sú najlepšie cesty pre zabezpečenie toho, že video reklama bude generovať pozitívnu návratnosť investícií pre vaše podnikanie?

Tu je niekoľko zásad, ktorých je potrebné sa držať:

Buďte struční. Lineárny reklamný spot by nemal trvať viac ako 15 sekúnd.
Merajte výsledky. Načo hádať keď môžete vedieť.
Obsah je kráľ. Vaše inzeráty musia byť prínosom pre užívateľov.
Neobťažujte užívateľov. Vaša reklama musí byť relevantná voči obsahu videa.
Investujte efektívne. Vhodný výber médií a produkcie zníži vaše náklady.

Je video reklama formát pre vás?

Ak ste po prečítaní tohto článku odpovedali „Nie“, potom ste nepochopili jej skutočný potenciál. Video reklama je vhodná pre všetkých a postupom času sa stane nevyhnutnosťou. I keď funguje rozdielne pre rôzne odvetvia a rôzne skupiny užívateľov, dobrá marketingová stratégia spojená s presným vyhodnocovaním efektivity kampaní vám zaručí úspech na aktuálne najhorúcejšom marketingovom trhu.

On-page faktory pre SEO optimalizáciu:

 • kľúčové slovo v Meta TITLE stránky
 • kľúčové slovo v obsahu stránky
 • unikátnosť obsahu stránky
 • množstvo textu na web stránke
 • vhodnosť web stránky pre mobilné telefóny
 • kľúčové slovo v názve domény
 • rýchlosť načítania web stránky
 • používateľnosť a skúsenosť užívateľov na web stránke
 • a mnoho iných On-page SEO faktorov

Off-page faktory pre SEO optimalizáciu:

 • počet spetných odkazov z iných webstránok
 • tematická relevancia odkazovaných web stránok
 • rôznorodosť textov spätných odkazov
 • sila webu na sociálnych sieťach Facebook, YouTube a iných
 • vyhľadávanosť doménového mena / značky
 • počet unikátnych domén odkazujúcich na webstránku
 • a mnoho iných Off-page SEO faktorov

Samotná SEO optimalizacia pre vyhľadávače spočíva v použití rôznych metód ktoré sa dosiahne požadovaný efekt t.j. posun stránky vo vyhľadávačoch na vyššie pozície a tým aj zvýšenie návštevnosti. Je dôležité pripomenúť že nie každá návštevnosť je pre vlastníka web stránky prínosná. Ak napríklad predávate, alebo poskytujete na Vašom webe informácie o mobilných telefónoch, asi nebude mať pre Vás veľký význam ak na Vašu stránku príde človek ktorý hľadá napríklad kancelársky papier.

Ponúkame vám: analýzu trhu, návrh a poradenskú činnosť na komplexný online marketing, seo optimalizáciu , využívanie a správu sociálnych sietí, návrh a realizáciu reklamy na internete, copywriting a výrobenie nového webu.

Najčastejšie otázky týkajúce sa SEO optimalizácie sú:

 1. Čo je to SEO optimalizácia?
  SEO optimalizácia je proces zlepšovania viditeľnosti a pozícií webových stránok v organických výsledkoch vyhľadávačov.

 2. Aké sú kľúčové faktory ovplyvňujúce SEO?
  Kľúčové faktory ovplyvňujúce SEO zahŕňajú obsah, názov stránky, popis stránky, URL adresy, klíčové slová, kód, návštevnosť a kvalitu spätných odkazov.
 3. Aký je rozdiel medzi on-page a off-page SEO optimalizáciou?
  On-page SEO sa týka zlepšenia obsahu a kódu webovej stránky, zatiaľ čo off-page SEO sa týka budovania kvalitných spätných odkazov a zvyšovania autority webovej stránky.
 4. Ako môže SEO optimalizácia pomôcť môjmu biznisu?
  Správna SEO optimalizácia môže pomôcť zlepšiť návštevnosť a získanie viac organických návštevníkov pre vašu webovú stránku, čím môže pomôcť zlepšiť váš biznis alebo online prítomnosť.
 5. Ako sa môžem naučiť SEO optimalizáciu?
  Existuje veľa zdrojov a materiálov online, ktoré môžu pomôcť naučiť sa SEO optimalizácie. Odporúča sa však získať odborné znalosti a skúsenosti od skúsených SEO expertov.

Posunieme váš online marketing na vyššiu úroveň

Sme certifikovaný partner, ktorý má zručnosti aj odborné znalosti služieb Google a Facebook Ads a pomôže vám optimalizovať kampane i dosiahnuť želané výsledky.

Online marketing SaraSEO.sk

Dohodnite si nezáväzné obchodné stretnutie.

Vytvoríme Vám cenovú ponuku na mieru.
Zabezpečíme Vám komplexný servis v rámci online marketingu.

Neváhajte a kontaktujte nás.

 

info@saraseo.sk

Potrebujete viac informácií?

Ozveme sa Vám hneď, ako to bude možné.
  Na vašu otázku odpovieme tak rýchlo ako je v našich silách, najneskôr však nasledujúci pracovný deň.